میز جلسه و کنفرانس

میز جلسه و کنفرانس

طرح های بسیار زیادی از این میز و به خصوص میز جلسه و کنفرانس در بازار وجود دارد که هر طرح و مدل در محیط های متفاوت مورد استفاده قرار میگیرد برای ‌مثال از میزهای تحریر عموما برای استفاده‌ نوجوانان و استفاده روزمره و یا از میز های کنفرانس برای دفاتر و برای برگزاری جلسات کاری استفاده میشود و یا از میزهای کارشناسی برای محیط های کاری کاربرد دارند.

یکی از مهم ترین عوامل در طراحی مبلمان اداری و دکوراسیون اداری یا طراحی اتاق کنفرانس، انتخاب یک میز جلسه و کنفرانس مناسب برای اتاق جلسه است. میز های کنفرانس همانطور که از نامشان پیداست برای دکوراسیون اداری و بخش اتاق جلسه و کنفرانس مورد استفاده قرار میگیرد.

میز جلسه و کنفرانس

از این میز ها در اتاق کنفرانس برای مذاکره، جلسه، ملاقات و گفت و شنودهای روزانه استفاده میشود. از این رو کارشناسان رایا سیستم به شما کمک میکند تا اتاق کنفرانس اداره خودتون رو به بهترین دکوراسیون ممکن طراحی کنید.

اقداماتی که در رایا سیستم در طراحی اتاق کنفرانس انجام میدهد اعم از طراحی سالن کنفرانس و جلسه، دیوار های سالن، طرح و پوشش کفپوش سالن کنفرانس، طراحی و چیدمان میز ها و مبلمان اتاق کنفرانس، طراجی و تنظیم سیستم صوتی تصویری اتاق کنفرانس و در آخر طراحی و نورپردازی اتاق جلسات.

انواع میز جلسه و کنفرانس

در بازار انواع بسیار زیادی برای میز جلسه و کنفرانس وجود دارد که در اندازه، ابعاد و طرح های مختلف و بسیار زیادی دسته بندی میشود. این تنوع بر اساس نیاز طراحان و کارشناسان متفاوت است و برای هر محیط، هر دکوراسیون، میز جلسه و کنفرانس مرتبط با همان دکوراسیون ساخته و طراحی میشود.

در طراحی میز کنفرانس، اشکال متنوعی وجود دارد که در ادامه چند نوع از آنها را به شما معرفی میکنیم…

میز های مدیریتی در سالن کنفرانس، میز های چهار نفره به شکل مستطیل و دایره ای، میز های شش نفره، هشت نفره یا حتی بیشتر که بر اساس نیاز شما و دکوراسیون متنوع سالن های کنفرانس مورد استفاده قرار میگیرد، میز های کنفرانسی قایقی، میز کنفرنسی U شکل، میز های کار گروهی و در نهایت میز های سفارشی که بر اساس نیاز طراحان تولید میشوند.

میز کنفرانس می تواند در رنگ بندی های مختلف و متنوعی در بازار عرضه شود. می توان در وسط میز کنفرانس شیشه ای را قرار داد و بدین ترتیب آن را زیباتر کرد، این شیشه هیچ کاربردی ندارد. میز کنفرانس به لحاظ برگزاری جلسه و کنفرانس مهم بوده و نباید نادیده گرفته شود و بنابراین مشخص کردن فضا و اتاقی برای این نوع میز بسیار مهم است.

میز جلسه و کنفرانس

میز جلسه و کنفرانس عامل اصلی و مهمترین بخش اداره شما به حساب میاید که در طراحی این میز و مبلمان به طور جدی اهمیت بالایی باید داد تا شرکت شما نزد مهمانانتان جذاب به نظر برسد و در کنفرانس ها و جلسات بینظیر به نظر بیایید.

مهم‎ترین قراردادها و گفتگوها بر روی این میز انجام می‎ شود. مهمترین بخش هر شرکتی همین میز است و بر روی آن تصمیمات و اهداف بزرگی برای شرکت تأیین میشود.

هر دفتر کاری به یک میز جلسه و کنفرانس نیاز دارد تا یک مرکز برای ایده ‎های روشن، جدید و فضایی برای داشتن جلسات فکری طولانی برای شرکت باشد. بعضی از بهترین ایده‎‌های افراد دور این میز کنفرانسی یا میز جلسات شکل می‌‎گیرد. اما بر خلاف ذهنیت شما، خرید این نوع مبلمان اداری، کار آسانی نیست. همچنین از نگاه مهمانان این سالن، رابطه مستقیمی برای داشتن جلسات موفق و پر سود شما خواهد داشت. زیرا راحتی مهمانان از مبلمان اداری بسیار کارامد و تأیین کننده است.

قیمت میز جلسه و کنفرانس

قیمت میز جلسه و کنفرانس به عوامل مهمی بستگی دارد که ماهیت این میز ها را تعیین میکند. ابعاد و اندازه، متریال ساخت، طراحی و شکل میز از عوامل مهمیست که بر روی قیمت این نوع مبلمان اداری تاثیر مستقیمی دارد حال اینکه چگونه یک میز کنفرانس مناسب برای سالن جلسات خود انتخاب کنیم را در ادامه به جزعیات این عوامل میپردازیم…

ابعاد و اندازه میر جلسه و کنفرانس

اندازه و ابعاد این میز ها ویژگی مهمی است که همواره باید به آن توجه داشت چرا که در این مورد باید ابعاد میز، مناسب سالن کنفرانس باشد و همچنین به گونه ای باشد که همه شرکت کنندگان و مهمانان شرکت شما بتوانند احساس راحتی با این میز ها داشته باشند و از بودن در سالن لذت ببرند.

میز جلسه و کنفرانس

عوامل عمومی برای انتخاب میز کنفرانس بر اساس ابعاد و اندازه
  • انتخاب مبلمان اتاق کنفرانس بر اساس اندازه و محیط سالن جلسات
  • در نظر گرفتن تعداد افرادی که از میز استفاده میکنند و در جلسه حضور خواهند داشت
  • همچنین انتخاب میز بر اساس راحتی افرادی که از میز استفاده میکنند به گونه ای که برای آناتومی بدنشان مناسب باشد

اندازه اتاق در انتخاب اندازه میز بسیار تاثیر گزار است به گونه ای که میز ها باید طوری در اتاق قرار بگیرند که اطراف میز برای عبور و مرور راحت به اندازه کافی فضا وجود داشته باشد.

متریال سازنده میز جلسه و کنفرانس

چوب ‎های مهندسی با چسبیدن الیاف چوب چندگانه به یکدیگر با استفاده از گرما و فشار ساخته می‎شوند. نوع رایج چوب‎های مهندسی MDF است. ام دی اف از چوب طبیعی بسیار مقرون به صرفه‎ تر است و در بازار طرفدار بیشتری دارد، زیرا از خرده چوب ها ایجاد شده است. MDF با لمینت یا روکش های تکمیل شده می‎تواند به چوب واقعی تبدیل شود و به همان اندازه قوی و با دوام باشد.
لمینت به وسیله فشار دادن لایه ‎های موادی همانند چوب و پلاستیک با هم و سپس با یک رزین ترموستیک مهر و موم شده، ایجاد می‎شوند. لمنیت‎ ها معمولا برای اتاق کنفرانس و مبلمان اداری مورد استفاده قرار می‌گیرند زیرا آنها قوی، با دوام و آسان برای نگهداری هستند.
به عنوان با دوام ‎ترین متریال برای مبلمان، چوب طبیعی تنه درختانی مانند ماهون، بلوط یا افرا بسیار عالی هستند. از آنجا که مبلمان چوبی طبیعی به نسبت لمنیت و MDF گران‎تر هستند. چوب سخت از یک درخت برگریز با برگ‎ های گسترده است و چوب نرم از درختان همیشه سبز مانند کاج است. از آنجایی که هر قطعه مبلمان منحصر به فرد است، ممکن است با قطعات دیگری هماهنگ باشد، حتی اگر توسط همان تولید کننده ساخته شود.

میز جلسه و کنفرانس

شکل و طراحی میز جلسه و کنفرانس

در بازار میز جلسه و کنفرانس در شکل ها و طراحی های متنوع و مختلفی وجود دارد که بر اساس نیاز طراحان و اندازه اتاق یا سالن جلسه میتواند متفاوت باشد، این انتخاب هنگام طراحی شکل میگیرد که چه شکل و طرحی برای اتاق در نظر گرفته شود. میز مستطیلی، بیضی، مربع، دور و مدولار از انواع اشکال این میز های جلسه و کنفرانس میباشد.

انتخاب شکل میز بر اساس شکل اتاق که باید با یکدیگر مطابقت داشته باشد امر بسیار مهمیست. روانشناسان ثابت کرده اند که این طراحی بر روحیه مطلوب برای ایجاد یک مذاکره مطلوب و اساسی بسیار موثر و مهم است. در اتاق که طول زیادی دارد باید از یک میز مستطیل شکل و طولانی استفاده شود یا اگر اتاق حالتی مربعی و چهارگوش دارد، استفاده از میزی مربعی یا دایره ای میتواند در طراحی اتاق موثر باشد.

در میز های مستطیلی تاکید ویژه ای بر جا و مکان رهبر کنفرانس وجود دارد، این جایگاه در جلسات مهم و رسمی بیشتر مورد توجه قرار میگیرند و در این میز ها سطوح کاری به وضوح مشخص است و به آن توجه میشود.

میزهای گرد یا بیضی شکل، بر خلاف میز های مستطیلی، ترکیبی از ظرافت و ارگونومی در خود دارند و همچنین نداشتن گوشه در این میز ها باعث میشود که جلسه خودمانی تر و راحت تر در سالن کنفرانس ایجاد شود.

همچینین میز های گرد گزینه ای جم و جور برای اتاق جلسات کوچک و فضاهای تنگ هستند. همچنین میز هایی طراحی شده اند همانند میز های مستطیلی اما به گونه ای که گوشه های آن گرد هستند و تیزی میز های مستطیلی را ندارند.

میز های قایقی نیز به گونه ای طراحی شده اند که همه شرکت کنندگان در جلسه به یکدیگر دید داشته باشند و این مدل نیز میتواند انتخاب مناسبی برای سالن کنفرانس باشد.

قیمت میز جلسه و کنفرانس

با توجه به عوامل و جزعیاتی که راجب آنها صحبت کردیم، قیمت میز جلسه و کنفرانس بر عواملی موثر است که قیمت آن را تعیین میکند. هرچند موارد دیگری هم تایین کننده هستند که در ادامه به آنها میپردازیم…

  • شکل و طراحی میز جلسه و کنفرانس
  • متریال سازنده میز جلسه و کنفرانس
  • ابعاد و اندازه میر جلسه و کنفرانس
  • ضمانت نامه و خدمات پس از فروش
  • تولید کننده
  • جنس مواد اولیه

کلام آخر

همانطور که متوجه شدید انتخاب میز های کنفرانس کار چندان راحتی نیست از این رو بهتر است در انتخاب این میز های جلسه و کنفرانس، از متخصصین و طراحان کارکشته ما در شرکت رایا سیستم با تجربه و سابقه کار بسیار بالایی که دارند کمک بگیرید همچنین تیم مشاوره فنی شرکت ما همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما بصورت کاملا رایگان هستند.

نمایش یک نتیجه