نکات مهم در طراحی دکوراسیون

طراحی درب ورودی و خروجی

در دکوراسیون مراکز تجاری، درب ورود و خروج در مجتمع‌هایی با بیش از ۱۵۰۰ مترمربع مساحت، باید به‌صورت مجزا و بافاصله ازهم طراحی شوند تا در هنگام شلوغی و ازدحام جمعیت، راه افرادی که قصد ورود به محل های تجاری را دارند مجزا از افراد درحال خروج باشد. هم‌چنین اندازه درب‌ها نیز باید مهندسی‌شده باشد.

دسترسی راحت به مرکز تجاری

مسیر های یک‌طرفه، بن‌بست و یا پرترافیک و قفل، مکان‌های خوبی جهت تاسیس مراکز تجاری نیستند. خیابان های اطراف مجتمع‌های تجاری باید از خیابان‌های اصلی شهر باشند تا رفت و آمد افراد به‌راحتی انجام شود.

بزرگی مرکز تجاری

هرچه مراکز کسب و کار بزرگ‌تر و دلباز‌تر باشند و المان های مجلل در نمای خارجی و داخلی ساختمان آن‌ها به چشم بخورد، در جذب مشتری موفق‌تر خواهند بود.

طراحی مسیر ها در مرکز تجاری

مسیرهای پرتردد باید طوری طراحی شوند که باعث  گم شدن مراجعه کنندگان نشوند. درک مسیرهای ساده‌تر برای بازدیدکنندگان آسان‌تر است و این نوع شناخت از فضا، سبب جذب مخاطب خواهد شد.

وجود پارکینگ برای مرکز تجاری

داشتن پارکینگ بزرگ و ایمن در طراحی داخلی مجتمع تجاری، یک امتیاز بزرگ به‌حساب می‌آید

تاثیر تغییر ارتفاع سقف

استفاده از اختلاف ارتفاع چه در سقف و چه در کف موجب تغییر کیفیت فضا و معنا بخشیدن به آن میشود.ایجاد فضای مکث،تاکید بر فضایی خاص،تفکیک فضایی ، تغییر در نحوه ی ارتباطات عمودی و … همه می تواند در بخش طراحی داخلی مورد بررسی قرار بگیرد.

تاثیر رنگ در دکوراسیون

بر اساس  مطالعات روانشناسی، ترکیب  رنگ های  مورد استفاده در طراحی  دکوراسیون فضای تجاری داخلی، بر روی روحیه افراد  ، رفتارو افکار  افراد تأثیر زیادی می گذارد.  در این مقاله سعی بر این است که روانشناسی در حوزه  رنگ ها در  طراحی دکوراسیون داخلی را بدانید تا  از  تأثیر گذاری  رنگ های دکوراسیون روی روحیه  افراد غافل نشوید.

بر اساس  بررسی های روانشناسی در حوزه رنگ شناسی ، انتخاب کردن ترکیب  رنگ در دکوراسیون داخلی می تواند خلق و خوی و روحیه  فرد را تغییر دهد.خشم افراد  را تحریک  کند ، خوشحالی و انگیزه  را برمی انگیزد یا احساس اندوه  و غم و اندوه را به ذهن متعادل  کند. به غیر  از این موارد  ، بیشتر مردم وقت زیادی از عمرشان  را صرف تفکر کردن  در مورد اثرات  رنگ در منزل  ها یا دفاتر خود نمی کنند. با این حال ، رنگ هل  و طرح های ترکیب رنگی  در خانه ما باید انعکاس کننده افرادی باشد که در  آن زندگی می کنند ، و متخصصان  و صاحبان خانه باید از رنگها برای ایجاد مکان  مورد نظر در هر فضا عاقلانه  و باصول تعریف شده اقدام کنند.

کلام آخر

شرکت رایا سیستم تمامی این خدمات از جمله طراحی و بازسازی دکوراسیون ها را از ابتدا تا انتهای کار در هر جای ایران برای شما انجام می دهد. برای ثبت سفارش در بخش تماس با ما می توانید با ما و مشاورین ما در ارتباط باشید. همچنین برای اطلاع از قیمت ها نیز می توانید با ما و مشاورین ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *