اهمیت طراحی و بازسازی اماکن اداری


طراحی و بازسازی ساختمان‌های اداری همیشه از اهمیت بالایی برخوردار بود و ازآنجایی‌که یک ساختمان اداری به محلی گفته می‌شود که محل ارتباط بین کارفرما و مشتری در آن برقرار می‌شود روزانه عده زیادی ارباب‌رجوع در آن تردد داشته و رفت‌وآمد خواهند کرد. طبیعی است که هم‌چین محلی بدلیل تردد زیاد ارباب‌رجوع و حتی خود کارمندان دچار استهلاک شده و هر چند وقت یک‌بار نیاز به طراحی و بازسازی کلی ساختمان شدیداً احساس شود. ازآنجایی‌که ساختمان اداری محل کسب‌وکار و ایجاد درآمد خواهد بود طراحی و بازسازی آن نسبت‌به سایر ساختمان‌ها از اهمیت و اولویت بالاتری برخوردار است همان‌طور که گفته شد به دلیل رفت‌وآمد و تردد ارباب‌رجوع و کارفرما شکل ظاهری دفتر یا ساختمان اداری برای جلب نظر مشتری و انعقاد قراردادهای مهم بین کارفرما و مشتری بسیار حائز اهمیت بوده و توجه به بازسازی و نوسازی این ساختمان‌ها به نسبت ساختمان‌های مسکونی و دیگر ساختمان‌ها دارای اهمیت بالاتری می‌باشد و هرچند سال یک‌بار باید این نوسازی را مجدد انجام داد.


بیشتر مردم برای طراحی و بازسازی منازل خود به سراغ شرکت‌ها و طراحان خبره و ماهر این کار و دکوراسیون داخلی منازل یا دکوراسیون مسکونی می‌روند. این نکته بسیار مهم می‌باشد که با توجه به این‌که مراحل طراحی و بازسازی یک دفتر کار با سایر اماکن تفاوت چندانی ندارد اما نمی‌توان دکوراسیون اداری را نیز مانند دکوراسیون داخلی منازل در نظر گرفت زیرا اصول و قواعدی دارد که لزوم استفاده از طراحی مرتبط با دکوراسیون اداری و متخصص در این زمینه را ایجاد می‌کند ،نکات و اصول و قواعدی که با بکار بستن آن‌ها از نوع چیدمان گرفته تا نوع مبلمان و تجهیزات بکار برده شده درصورتی‌که به‌درستی و کاملاً اصولی در کنار هم قرار گیرند افزایش راندمان و بازدهی کار شما را نیز در پی خواهد داشت .پس این نکته را در نظر بگیرید که برای طراحی و بازسازی یک ساختمان اداری از فرد متخصص در همین زمینه بهره ببرید.
شرکت‌ها و سازمان‌های معتبر بسیاری امروزه در این زمینه و دکوراسیون اداری مشغول ارائه خدمات به مشتریان خود می‌باشند و طراحان و متخصصان شرکت رایا سیستم نیز ازجمله زبده‌ترین و ماهرترین این افراد هستند که می‌توانید با اطمینان خاطر و از طریق سایت رایا سیستم اقدام به دریافت مشاوره و طراحی و بازسازی ساختمان اداری خود بنمایید .


مثل تمام پروژه‌های ساختمانی پروژه طراحی و بازسازی یک ساختمان اداری و اجرایی دکوراسیون اداری درست و اصولی نکات و مراحل خاص خود را دارد که اگر هرکدام از بخش‌های پروژه درست و با نظم انجام نشود و اتفاق خارج از برنامه برای آن پیش بیاید ممکن است کل اجرای پروژه را با شکست روبرو کرده و نتیجه مطلوب و دلخواه کارفرما حاصل نشود. مهم‌ترین نکاتی که برای بازسازی یک ساختمان اداری توسط طراح باید مورد توجه قرار گیرد به شرح زیر می‌باشد

● تقسیم‌بندی فضای موجود با توجه به متراژ و شرایط و موقعیت ملک

این کار به این صورت شکل می‌گیرد که کارفرما در ابتدا مشخص می‌کند که چه تعداد فضا جهت چه کاری باید از هم مجزا باشند و با توجه به متراژ ملک باید کاملاً منطبق و هماهنگ بوده تا نتیجه مطلوب کارفرما حاصل شود برای این‌که این مسئله خوب جا بیفتد مثالی می‌زنیم که شرایط و نوع چیدمان دکوراسیون اداری دفتر مدیریت با فضایی که برای منشی در نظر گرفته می‌شود کاملاً از هم جدا بوده و نیاز به طراحی دقیق و اصول خاص خود را دارد.

●نورپردازی و استفاده درست از نور طبیعی

مرحله بعدی در طراحی و بازسازی اداری توجه به نور فضا و نورپردازی محیط می‌باشد پس‌از مشخص شدن مکان موردنظر یک طراح دکوراسیون اداری سمت‌وسو و جهت ورود نور را بررسی می‌کند و اگر نیاز به تخریب دیواری برای دسترسی به نور طبیعی بیشتر باشد اقدام به انجام این کار نموده تا نور طبیعی به‌صورت صحیح دریافت‌شده و فضای ساختمان اداری را با نور طبیعی روشن کرده که این امر تاثیر روحی و روانی بسیار خوبی خواهد داشت و اتمسفر دفتر کار شما را بسیار دل‌نشین و عالی خواهد کرد.

●تعیین محل مناسب برای نصب پارتیشن ها و پرده ها

وظیفه بسیار مهم هر طراح دکوراسیون اداری در این مرحله این است که با توجه به بررسی کردن شرایط محیط و فضای مورد نیاز اقدام به نصب پارتیشن و پرده‌ها در محل دقیق و مناسب خود بنماید که با سایر اجزای دفتر کار مطابقت داشته و ناهماهنگی در چیدمان مبلمان و بخشی‌های از دفتر که از هم مجزا شدن پیش نیاید.

●اعمال نظر و ارائه پیشنهادات برای بهتر شدن نتیجه کار

گاهی اوقات ممکن است نظرات کارفرما از لحاظ تکنیکی و اصولی قابل‌اجرا نباشد و یک طراح خوب دکوراسیون اداری باید بتواند ایده‌ها و پیشنهادات خود را به کارفرما القا کند و نظر مساعد او را برای اجرای پروژه به‌صورت علمی و دقیق جلب کند و درنهایت با نتیجه مطلوب کارفرما را از این تصمیم خشنود و راضی نماید.
با توجه به مطالب ارائه‌شده در این مقاله از اهمیت طراحی و بازسازی ساختمان اداری و اجرایی درست اصول دکوراسیون اداری آگاه شدیم حال اگر قصد بازسازی دفتر کار خود را دارید می‌توانید با مراجعه به سایت رایا سیستم از مشاوره همکاران ما بهره‌مند شده و اجرای پروژه و بازسازی ساختمان اداری خود را با اطمینان خاطر به ما بسپارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.